Andrássyho třída a Náměstí hrdinů

Mezi nejznámější ulice v Budapešti patří Andrássyho třída, která začíná poblíž baziliky Sv. Štěpána a ústí na Náměstí hrdinů. Jedná se o hlavní nákupní třídu, na které se nachází také řada památek a muzeí.

Andrássyho třída

Pokud musíte v Budapešti projít nějakou ulici, pak je to 2,3 km dlouhá Andrássyho třída. Na této ulici se nachází řada muzeí, divadel, významných městských budov a také celá plejáda obchodů s luxusním zbožím, restaurací a kaváren. Směr třídy také kopíruje nejstarší trasa metra ve městě a přímo z ulice můžete navštívit několik zachovaných stanic metra z konce 19. století. Hlavní dominantou je novorenesanční budova Státní opery. Andrássyho třída slouží i jako normální silnice, ale chodníky jsou od dopravního ruchu odděleny vzrostlými stromy. Pokud vás procházka unaví, je zde k dispozici množství laviček.

Náměstí hrdinů

Andrássyho třída končí na Náměstí hrdinů, kterému dominuje 36 m vysoký Památník Tisíciletí. Památník byl dostavěn roku 1926, na vrcholu sloupu se nachází socha archanděla Gabriela a u paty je 7 soch maďarských knížat s Arpádem v čele. Obvod památníku tvoří kolonáda s dalšími 14 sochami. Na náměstí se dále nachází Muzeum krásných umění a Dům umění. Z Náměstí hrdinů můžete pokračovat do městských sadů, kde se nalézá ZOO, zábavní centrum Vidám park a lázně Széchenyi.

Hösök Tere - Náměstí Hrdinů

Hösök Tere - Náměstí Hrdinů

Komentáře nejsou povoleny.